Sprawa dla Designera

Przebieg śledztwa Site Star Staging

Jest późno. Bardzo późno… minęła kolejna długa, brudna noc przy drukach. Ciężko było. Błąd za błędem, poprawka goniła poprawkę i jeszcze ten wszechobecny stres, że nie zdążymy załadować projektów na czas. Wracam cały umorusany i zmęczony. Pośród okrytych mrokiem kamieniczek starego miasta da się słyszeć tylko powolny, miarowy stukot o chodnik moich zdartych zelówek. Idę i myślę sobie, że wreszcie przydała by się jakaś czysta sprawa w sieci.

Szczęście uśmiechnęło się parę dni później. Dostałem całkiem przyjemną sprawę. Chodziło o zaprojektowanie strony internetowej dla firmy, zajmującej się dekoracją i przygotowywaniem wnętrz, na potrzeby sprzedaży nieruchomości. Przyznam się, że nawet nie wiedziałem, że takie firmy istnieją, więc tym bardziej ciekawy, wydawał mi się ten temat. Po standardowym rozpoznaniu, kilku krótkich przesłuchaniach i przejrzeniu raportów byłem gotowy by zabrać się do pracy. Maszyna już czekała. Przywitał mnie przyjemny dla ucha, niski, jednostajny dźwięk przypominający linię basu budującą napięcie tuż przed punktem kulminacyjnym utworu na koncercie. Podłączyłem się do sieci i zacząłem tkać stronę. Pomyślałem, że wykorzystam motyw wstążki ułożonej w literę S, znajdujący się w logo firmy i zastosuje go w różnych formach na całej stronie. Nagłówki z pionowymi wstążkami, do tego zdjęcia w pionie, ręcznie robione ikony. Następnie pusty dom, który na zlecenie firma pięknie udekoruje. Jeszcze stopka z formularzem i mamy to! Klient dostarczył już na początku w miarę kompletne opisy usług do strony, więc zdecydowanie łatwiej się projektowało. Na akceptację nie czekałem długo. Wszystko poszło gładko, praktycznie bez poprawek. Miła, czysta robota.

Z chwili leniwego pływania w sieci wyrwała mnie brutalna rzeczywistość. Wpadł szef – Wstawaj, nowe materiały do przygotowania, będzie drukowane, kampania startuje już w przyszłym tygodniu, więc zbieraj się i jedziemy! – oznajmił. Odpiąłem pospiesznie kable, wstałem, zebrałem ekwipunek, zakasałem rękawy i ruszyłem do akcji.

Projekt, opis: Paweł Bieniasz
Korekta opisu: Anna Fryda
Dla agencji: Impet Group

Kliknij
i przytrzymaj
Site Star Staging
© 2024 Sprawa Dla Designera - Paweł Bieniasz | Wszystkie prawa zastrzeżone.