Sprawa dla Designera

Przebieg śledztwa POLAM – Kampania bankomaty

Wytarłem narzędzia z zaschniętego tuszu, poukładałem je w odpowiednich miejscach i w ramach odpoczynku uruchomiłem maszynę grającą. Zanurzyłem się w bezkresnych głębinach muzycznych odmętów. Fale o różnorodnym natężeniu delikatnie przepływają przez ciało przynosząc ukojenie i rozluźnienie od palców stóp aż po cebulki włosów. W ten sposób można na chwilę zapomnieć o wszystkich troskach i oczyścić umysł przed kolejnym kreatywnym wyzwaniem.

Ranek przywitał mnie niespodziewaną ulewą więc z gazetą na głowie, przeskakując pospiesznie po suchych kamiennych wysepkach z gracją baletnicy dotarłem do biura. Kiedy tylko odwiesiłem mokre rzeczy od razu, z marszu odebrałem rozkaz przeczytania akt sprawy czekającej od rana na moim biurku. Po zapoznaniu się z briefem, przesłuchaniu świadków, zebraniu materiału dowodowego zabrałem się do rozwiązywania postawionego przede mną zadania. Tym razem czekała na mnie ciekawa, koncepcyjna robota. Unia kredytowa poszerzała swoją ofertę o wypłaty z bankomatów sieci o szerokim zasięgu. Można było wypłacać daną kartą pieniądze praktycznie w każdym miejscu. Moim zadaniem było przyszykować to ciekawie graficznie w oparciu o nadesłane copy. Pomyślałem o 3 koncepcjach. Pierwsza pokazywała bankomaty z których można wypłacać pieniądze usytuowane w różnych miejscach – od zaśnieżonych, skutych lodem szczytów, przez zielone łąki i lasy, aż po wrzące piaski pustyni. Druga to człowiek wypłacający pieniądze nawet w tak nieprawdopodobnym miejscu jak kanion. Trzecia natomiast to astronauta na pierwszym planie, a w oddali kula ziemska ze zbliżeniem na Stany Zjednoczone, na których przypięte są znaczki symbolizujące miejsca gdzie wypłacimy pieniądze reklamowanymi kartami. Zbliżała się noc kiedy odłożyłem narzędzia i skończyłem pracę. Wszystkie kreacje zapakowałem i wysłałem do Klienta. Odpowiedź przyszła niebawem. Była to bardzo miła odpowiedź – wszystkie grafiki się spodobały.

Po długim dniu kreatywnej pracy mogłem wreszcie zebrać się, zamknąć biuro i wrócić do domu gdzie czekała mnie kąpiel w relaksujących, pełnych najróżniejszych barw i egzotycznych zapachów falach dźwięku.

Projekt, opis: Paweł Bieniasz
Korekta opisu: Anna Fryda
Dla agencji: Impet Group

© 2021 Sprawa Dla Designera - Paweł Bieniasz | Wszystkie prawa zastrzeżone.