Sprawa dla Designera

Przebieg śledztwa Aria Dental

Poranne słońce ciepłymi promieniami oświetla przyczajone gargulce na fasadach kamienic starego miasta. Nie wyglądają teraz tak złowrogo jak w półcieniu nocy. Spoglądając na te kamienne figury zmierzam jak co rano do biura i z trudem lawiruję pomiędzy tłumem ludzi w większości wpatrzonych w swoje małe, świecące, cyber pudełka z dostępem do sieci. Widać jest tam coś ciekawszego niż gra świateł bądź odbić na budynkach wyłaniająca intrygujące kształty i barwy oraz przymglony błękitno złotawy wschód słońca.

Niedługo po dotarciu do agencji okazało się, że przydzielono mi sprawę związaną między innymi z owymi małymi urządzeniami o których wspominałem. Akta zadania do rozwiązania już leżały otwarte na moim biurku. Chodziło o zaprojektowanie witryny internetowej dla salonu dentystycznego. – Oczywiście strona musi się prawidłowo wyświetlać zarówno na małych jak i dużych urządzeniach połączonych z siecią! – przypomniał dosadnie niczym torpeda uderzająca o burtę oczywistość mój przełożony. Po przeczytaniu raportów, przesłuchaniu świadków oraz zebraniu dowodów, nie pozostało nic innego jak wprawić w ruch maszynę do projektowania, założyć rękawicę do manipulacji obiektami w wirtualnej rzeczywistości i zanurzyć się w kreacji. Nawiązując do logo klienta użyłem błękitnych odcieni oraz bieli symbolizującej czystość. Pomyślałem, że zdjęcia zdrowych i uśmiechniętych ludzi ułoże pod lekkim kątem oraz przyozdobię ukośnymi kreskami. Font w nagłówkach dobrałem tak, aby nawiązywał odrobinę do logotypu, ale żeby nie był zbyt tradycyjny. Liniowe ikony symbolizujące poszczególne kategorie i usługi, przyciski z ukośnym gradientem oraz wyróżniająca się sekcja z aktualnymi promocjami dopełniły dzieła. Po chwili namysłu dodałem gdzie nie gdzie delikatne zdjęcia w tle. Zadowolony z rezultatu odpiąłem się od jednostki centralnej i przekazałem paczki z projektami do wysyłki najbliższym transportem. Kiedy Klient zaznajomił się z dostarczonym grafikami zadowolony zaakceptował tak rozwiązaną sprawę.

Po kilku dniach spędzonych w cyberprzestrzeni można było wreszcie rozprostować kości i spędzić trochę czasu kontemplując rzeczywistość w powiewach świeżego powietrza spacerując niespiesznie w kierunku domu.

Projekt, opis: Paweł Bieniasz
Korekta opisu: Anna Fryda
Dla agencji: Impet Group

Kliknij
i przytrzymaj
Aria Dental
© 2021 Sprawa Dla Designera - Paweł Bieniasz | Wszystkie prawa zastrzeżone.